Aktivity Silvie Gašparovičovej
   

Podnikateľka Slovenska 2009

Úvod | Prvá dáma | Aktivity Silvie Gašparovičovej | Ženy a rodina | Podnikateľka Slovenska 2009

V bratislavskom divadle Aréna sa dňa 30. novembra 2009 udeľovali ceny pre úspešné slovenské podnikateľky. Jubilejný 10. ročník súťaže „Podnikateľka Slovenska 2009“ sa uskutočnil opäť pod záštitou manželky prezidenta SR pani Silvie Gašparovičovej. Tohtoročnou víťazkou v kategórii Vynikajúca podnikateľka sa stala pani Jana Ďuríková z Opatovskej Novej Vsi, ktorá sa už niekoľko rokov venuje výrobe a predaju viničových sadeníc, vínu a agroturistike. Cenu víťazke odovzdala prvá dáma SR. „Strata zamestnania či neschopnosť zamestnať sa po materskej dovolenke patria medzi možné príčiny, ktoré vedú ženy ísť podnikateľskou cestou. Na Slovensku je oproti minulosti vytvorené priaznivejšie prostredie pre podnikanie žien, napriek tomu ich je stále oveľa menej ako mužov. Majú smelé podnikateľské plány, ale s ich realizáciou zbytočne neriskujú a správajú sa opatrnejšie. Zaujímavosťou je, že ženy podnikateľky sa v súčasnosti púšťajú do rôznych podnikateľských odvetví, v ktorých sa zväčša realizovali iba muži,“ uviedla vo svojom príhovore manželka prezidenta.

Podnikateľka Slovenska 2009

Pani Gašparovičová poďakovala organizátorom súťaže – Národnej agentúre pre rozvoj malého a stredného podnikania, Top centru podnikateliek a ostatným profesijným združeniam – za to, že aj prostredníctvom tohto podujatia sa verejnosť môže dozvedieť o úspešných podnikateľkách. Manželka prezidenta zároveň zaželala všetkým podnikateľkám veľa ďalších úspechov v ich práci.

Podnikateľka Slovenska 2009

Do súťaže „Podnikateľka Slovenska 2009“ sa tento rok zapojilo najviac žien zo západného Slovenska – až 56%. 20% podnikateliek sa prihlásilo z východného Slovenska a 24 % zo stredného Slovenska. Najčastejšou oblasťou ich podnikania je vedenie účtovnej evidencie a maloobchod.

Podnikateľka Slovenska 2009

» viac fotografií

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 Kancelária prezidenta SR. Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET.  [Technické informácie]