Aktivity Silvie Gašparovičovej

Majstrovstvá Slovenska stredných a základných škôl v golfe

Úvod | Prvá dáma | Aktivity Silvie Gašparovičovej | Deti a mládež | Majstrovstvá Slovenska stredných a základných škôl v golfe

Dňa 14. mája 2014 sa na ihrisku Hron Tri Duby pri Sliači uskutočnili Majstrovstvá Slovenska stredných a základných škôl v golfe, ktoré už po tretí krát organizovali Súkromné slovanské gymnázium v Bratislave a Asociácia juniorských golfistov Slovenska v spolupráci so Slovenskou golfovou asociáciou. Ceny víťazom odovzdala manželka prezidenta Slovenskej republiky pani Silvia Gašparovičová.

Aj tento ročník, rovnako ako predošlé dva, sa stretol s veľkým záujmom žiakov a študentov – na turnaj sa prihlásilo až 21 školských družstiev a 72 hráčov v súťaži jednotlivcov. Hoci na ihrisku v Sliači počas turnaja neboli ideálne podmienky vzhľadom na veľmi silný nárazový vietor a premočený trávnik, najlepšie si s veternými podmienkami medzi ženami poradila Oľga Prachářová, ktorá zahrala 74 rán a zvíťazila v individuálnom hodnotení v kategórii žien pred Hanou Dzubákovou a Leou Klimentovou. O víťazovi v mužskej kategórii rozhodol rozstrel medzi Jánom Frieszom ml. a Alexom Lužinským, z ktorého vyšiel víťazne Friesz. Tretie miesto obsadil len 14-ročný Matej Čerman. V hodnotení družstiev zvíťazilo družstvo Gymnázia Bilíkova v Bratislave.