Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident navštívil Boston, technologické centrum východného pobrežia

Prezident navštívil Boston, technologické centrum východného pobrežia

26. september 2014

V rámci svojej pracovnej cesty v Spojených štátoch amerických navštívil prezident Andrej Kiska Boston, považovaný za výskumné a technologické centrum východného pobrežia USA.

Ako prvé za navštívil jednu z najlepších svetových univerzít - Massachusetts Institute of Technology (MIT)a následne Whitehead Institute of Biomedical Research, ktorý sa zaoberá výskumom rakoviny a vývojom liekov proti nej. S predstaviteľmi i pracovníkmi oboch inštitúcií diskutoval prezident najmä o aplikovanom výskume v praxi. Po laboratóriách inštitútu na výskum rakoviny sprevádzala hlavu štátu úspešná slovenská výskumníčka Zuzana Kečkešová, ktorá tu pôsobí.

Na záver prezident Andrej Kiska navštívil podnikateľský inkubátor Cambridge Inovation Center (CIC), ktorý sprostredkúva financie a priestory pre začínajúce firmy. "Spolu so startupistami, mladými začínajúcimi podnikateľmi, sme diskutovali o možnostiach, ako vytvoriť prostredie pre tých mladých ľudí, ktorí majú nápady, tušia, že majú niečo vymyslené, ale chýba im ešte zopár krokov k tomu, aby to dotiahli do konca," uviedol prezident pred médiami.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]