Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Korešpondencia prezidenta SR | Rok 2014

Prezident SR zablahoželal novému španielskemu kráľovi Filipovi VI.

19. jún 2014

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska poslal blahoprajný list španielskemu kráľovi Filipovi VI. s nasledovným znením: "Vaše Veličenstvo, mám česť vyjadriť Vám v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, úprimné blahoželanie k Vášmu vyhláseniu za španielskeho kráľa. Želám Vám úspechy a pevné zdravie v zodpovednom úrade hlavy Španielskeho kráľovstva.

Rád využívam túto príležitosť, aby som ocenil vysokú úroveň priateľských vzťahov medzi Slovenskou republikou a Španielskym kráľovstvom. Naša krajina 1. mája 2014 oslávila 10. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Je pre mňa potešením, že počas uplynulého desaťročia sa nám spoločným úsilím podarilo položiť pevné základy pre úspešný rozvoj vzájomného dialógu na dvojstrannej i širšej medzinárodnej úrovni. Som presvedčený, že široká podpora španielskeho ľudu Vášmu nástupu na trón monarchu a Vaše odhodlanie byť kráľom, ktorý bude spájať ľudí 21. storočia, vytvárajú výborné predpoklady pre ďalšie posilňovanie slovensko-španielskej spolupráce vo všetkých oblastiach spoločného záujmu.

Vaše Veličenstvo, pevne verím, že v blízkej budúcnosti Vás budeme môcť spolu s Jej Veličenstvom kráľovnou Letiziou privítať na oficiálnej návšteve v Slovenskej republike. Vaša návšteva by priniesla ďalší pozitívny impulz pre rozvoj vzťahov medzi Slovenskom a Španielskym kráľovstvom.
"
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]