Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Korešpondencia prezidenta SR | Rok 2014

Sústrastné posolstvo do Rakúska

5. august 2014

Prezident Slovenskej republiky  Andrej Kiska poslal sústrastný telegram Heinzovi Fischerovi, prezidentovi Rakúskej republikyk úmrtiu pani Barbary Prammer, predsedníčky Národnej rady Rakúskej republiky.
"Vaša Excelencia,s hlbokým zármutkom som prijal správu o úmrtí predsedníčky Národnej rady Rakúskej republiky Barbary Prammer. V mene svojom i v mene občanov Slovenskej republiky vyjadrujem Vám i občanom Rakúskej republiky úprimnú sústrasť. S osobnosťou Barbary Prammer odišla jedna z najvýznamnejších rakúskych političiek, ktorá si získala uznanie aj za hranicami Rakúska. Svojím angažovaným postojom k životu a k politike ako službe občanom ostáva pre mnohých veľkým príkladom a zároveň inšpiráciou pre budúce generácie politikov. Osobitne vyzdvihujeme osobný prínos Barbary Prammer k rozvoju dobrých susedských a priateľských vzťahov medzi Slovenskou republikou a Rakúskou republikou. Česť jej pamiatke!" uviedol prezident v telegrame.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]