Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Andrej Kiska prijal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka

Prezident Andrej Kiska prijal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka

24. jún 2014

Prezident SR Andrej Kiska prijal ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka. Jadrom stretnutia bol prehľad očakávanej agendy zahraničnej politiky hlavy štátu v nasledujúcom období. Najmä zahraničné cesty a návštevy prezidenta, prijatia zahraničných návštev, stretnutie s veľvyslancami a vedúcimi zastupiteľských úradov SR, alebo vymenovanie nových veľvyslancov.

Prezident SR v najbližších týždňoch navštívi Českú republiku, Poľsko a Rakúsko, pripravuje sa tiež jeho prijatie prezidentom Spolkovej republiky Nemecko. V septembri bude prezident Andrej Kiska reprezentovať Slovensko na summite NATO vo Walese a na Valnom zhromaždení OSN V New Yorku v spojení s ďalším programom v Spojených štátoch. Séria slávnostných stretnutí hláv štátov Vyšehradskej štvorky a nemeckého prezidenta pripomínajúca občianske pohyby a zápas o slobodu pred 25 rokmi bude pokračovať októbrovým stretnutím v Lipsku, ako aj novembrovým stretnutím prezidentov v Bratislave. Miroslav Lajčák informoval prezidenta SR aj o ďalších vyhliadkach stretnutí prezidentov V4 do konca roka.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]