Aktuality
   

Správy tlačového oddelenia

Úvod | Aktuality | Správy tlačového oddelenia | Správy tlačového oddelenia

Prezidenta Kisku prijme pápež František

Prezidenta Kisku prijme pápež František

5. apríl 2015

Prezident SR Andrej Kiska odcestuje v dňoch 8. – 9. apríla 2015 na oficiálnu návštevu Vatikánu. Hlavu štátu prijme na osobnej audiencii v Apoštolskom paláci pápež František a následne sa prezident stretne so štátnym sekretárom Svätej stolice kardinálom Pietrom Parolinom. V Ríme sa uskutoční bilaterálne stretnutie s prezidentom Talianskej republiky Sergiom Mattarellom.

Oficiálna návšteva Andreja Kisku vo Vatikáne potvrdzuje vysokú úroveň vzťahov medzi SR a Svätou stolicou, ako aj štátom a katolíckou cirkvou na Slovensku. Jej cieľom je zhodnotiť aktuálny stav vzájomnej spolupráce a indikovať nové možnosti jej ďalšieho rozvoja vo všetkých oblastiach spoločného záujmu, ako aj vymeniť si postoje k aktuálnym zahranično-politickým udalostiam vo svete.

S prezidentom Talianskej republiky bude Andrej Kiska okrem bilaterálnych otázok rokovať o aktuálnych témach európskej agendy s osobitným akcentom na vývoj v eurozóne a budovanie energetickej únie. Vymenia si tiež postoje k vývoju na Ukrajine a v regióne južného susedstva.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]