Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Andrej Kiska navštívil Banskú Bystricu a Košice

Andrej Kiska navštívil Banskú Bystricu a Košice

21. jún 2014

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska po prvý raz vo funkcii najvyššieho ústavného činiteľa vycestoval pracovne do Banskej Bystrice. Navštívil regionálne pracovisko Kancelárie prezidenta SR, aby sa oboznámil s jeho prácou a fungovaním. Prezident potom zavítal do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou, kde navštívil malých pacientov s onkologickým ochorením a stretol sa aj s personálom Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie a tiež so zástupcami občianskeho združenia Svetielko nádeje.

Andrej Kiska pokračoval v pracovnej ceste návštevou Košíc, kde sa rovnako zaujímal o spôsob práce regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta v Košiciach. „Po tejto návšteve v Košiciach môžem povedať, že som sa stretol počas prvého týždňa v úrade už so všetkými pracovníkmi kancelárie prezidenta,“ uviedol prezident.

Pracovný výjazd na východ Slovenska ukončil Andrej Kiska návštevou 38. ročníka Zamagurských folklórnych slávností v Červenom Kláštore. Hlavu štátu privítal na nádvorí Kláštora kartuziánov starosta obce Štefan Džurný a organizátori slávností. Prezident SR sa potom zúčastnil na otváracom programe slávností v amfiteátri a neskôr si pozrel aj stánky remeselníkov.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]