Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident SR Andrej Kiska navštívil Spojenú školu v Poprade

Prezident SR Andrej Kiska navštívil Spojenú školu v Poprade

1. august 2014

Prezident SR Andrej Kiska navštívil dnes v Poprade Spojenú školu na Letnej ulici. Zúčastnil sa na projekte Teach for Slovakia, ktorý je určený pre mladých, ktorí neštudovali učiteľstvo, no najbližšie dva roky sa učeniu chcú venovať.

„Na akej úrovni máme školstvo, takú budeme mať budúcnosť. Projekt Teach for Slovakia je úžasný projekt v tom, že mladí ľudia, ktorí by mohli pôsobiť v nadnárodných firmách v zahraničí, sa rozhodli, že by mohli dva roky učiť deti v problémových školách alebo školách, kde je veľa Rómov a pomôcť týmto deťom dostať dobré vzdelanie. Z pohľadu ich budúcnosti je to nesmierne dôležité,“ povedal dnes Kiska po oficiálnej návšteve školy.

Počas návštevy sa sám zúčastnil vyučovania v štyroch triedach a sledoval, ako sa vyštudovaní mladí právnici či biológovia pripravujú na svoju dvojročnú učiteľskú prax. Budúci pedagogógovia učili deti anglický jazyk a popoludní absolvujú stretnutie, kde sa dozvedia, kde vo vyučovacom procese robili chyby a ako ich napraviť.

Ako povedal riaditeľ Teach for Slovakia Stanislav Boledovič prezident sa o projekt zaujímal ešte pred tým, ako bol zvolený a pomáhal pri jeho rozbehu, preto dnes školu navštívil a videl v praxi pokračovanie aktivít. Podľa Stanislava Boledoviča projekt zatiaľ funguje len v regióne okolo Tatier a na jeho financovanie sú používané prostriedky od súkromných darcov, no rozšíriť by ho chceli do všetkých kútov Slovenska. Podporu tomuto projektu už prisľúbil aj minister školstva Peter Pellegrini.


Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]