Prezident SRKancelária PrezidentaŠtátne symbolyAktuality a PrehľadyÚstavné právomociPrechádzka sídlomVirtuálna komunikácia







August

Úvodná stránka > Aktuality a prehlady > Archív správ mediálneho odboru > rok 2002


30. august 2002

Prezident SR prijal veľvyslanca Spojených štátov amerických

Prezident SR Rudolf Schuster prijal v Prezidentskom paláci veľvyslanca Spojených štátov amerických Ronalda Weisera, ktorý mu odovzdal blahoželanie prezidenta USA Georga Busha k 10. výročiu Ústavy SR. Zaujímal sa aj o zdravotný stav Rudolfa Schustera v súvislosti s poslednými prekonanými problémami.

29. august 2002

Prezident SR sa vrátil do domáceho ošetrenia

Prezident SR Rudolf Schuster sa po dvojdňovej hospitalizácii vo viedenskej Všeobecnej nemocnici AKH vrátil domov. Na odporúčanie lekárov sa bude ďalej liečiť v domácom ošetrení a pokračovať v ambulantnej liečbe. Počas hospitalizácie na klinike AKH nadviazali rakúski odborníci na vyšetrenia svojich kolegov v Bratislave, pričom niektoré vyšetrenia rozšírili. Doplnené bolo vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Presná diagnóza ochorenia prezidenta SR však stále nie je známa. Podľa profesora Wolfganga Graningera z AKH je príčinou prezidentovho ochorenia vírusová alebo bakteriálna infekcia, ktorá spôsobila nielen zvýšené hodnoty pečeňových testov ale aj zvýšené teploty.

28. august 2002

Rakúski odborníci zatiaľ neurčili prezidentovi SR diagnózu

Prvá noc prezidenta SR Rudolfa Schustera vo viedenskej Všeobecnej nemocnici AKH bola pokojná. Ani rakúski odborníci zatiaľ prezidentovi SR neurčili diagnózu. Takmer do polnoci podstupoval Rudolf Schuster viaceré vyšetrenia a odbery, na výsledky ktorých sa ešte iba čaká. Rakúski lekári však rovnako vylúčili intoxikáciu, i keď pripúšťajú, že na pečeň mohla zaútočiť nejaká toxická látka. Pečeň je podľa nich pravdepodobne ohniskom nákazy v tele Rudolfa Schustera. Prezident SR sa dnes ráno cítil dobre. V priebehu dňa ho čaká séria špeciálnych vyšetrení, ktoré by mali pomôcť pri určovaní diagnózy.

27. august 2002

Prezident SR absolvoval konziliárne vyšetrenie na klinike AKH

Dnes v popoludňajších hodinách sa uskutočnilo konziliárne vyšetrenie prezidenta republiky Rudolfa Schustera na infekčnom oddelení kliniky AKH vo Viedni. Na spoločnom konzíliu sa za slovenskú stranu zúčastnil pplk. MUDr. Miroslav Martinkovič z bratislavskej Vojenskej nemocnice a za rakúsku ošetrujúci lekár prezidenta Thomasa Klestila profesor Wolfgang Granninger. Ten bol počas konzília informovaný o priebehu ochorenia i diagnostických úvahách lekárov Vojenskej nemocnice v Bratislave. Konštatoval súlad diagnostických úvah a liečebno - vyšetrovacích postupov. Vzhľadom na súčasný bezpríznakový stav hlavy štátu profesor Granninger navrhol Rudolfovi Schusterovi krátkodobé pozorovanie s cieľom realizovať prípadné doplňujúce vyšetrenia. Prezident republiky ponuku prijal a do vlasti sa vráti pravdepodobne v piatok.

Prezidenta SR prijali na klinike AKH vo Viedni

Prezidenta SR Rudolfa Schustera dnes prijali na interné oddelenie viedenskej kliniky AKH. O ďalšom postupe pri vyšetreniach rozhoduje tím lekárov, ktorý za slovenskú stranu vedie ošetrujúci lekár hlavy štátu pplk. MUDr. Miroslav Martinkovič a za rakúsku stranu ošetrujúci lekár prezidenta Thomasa Klestila profesor Wolfgang Granninger. Pán prezident vo svojej izbe čaká na rozhodnutie lekárskeho konzília.
Podľa informácie osobného lekára prezidenta SR pplk. MUDr. Petra Mayera sú výsledky toxikologických testov, ktoré sa vyhodnocovali na Slovensku, negatívne.


Prezident SR odcestoval do Rakúska

Dnes o 14.35 hod. opustil prezident republiky Rudolf Schuster Vojenskú nemocnicu v Bratislave a autom sa presunul na kliniku AKH vo Viedni. Na základe opakovanej ponuky prezidenta Thomasa Klestila absolvuje konziliárne vyšetrenia na základe ktorých sa rozhodne o jeho ďalšej liečbe. Prezidenta republiky sprevádza ošetrujúci lekár pplk. MUDr. Miroslav Martinkovič, Jozef Širotňák, ktorý je poverený vedením KP SR a rodina.

Prezident SR odcestuje do Rakúska

Na základe opakovanej ponuky prezidenta Rakúskej republiky Thomasa Klestila sa prezident SR Rudolf Schuster rozhodol využiť možnosť konziliárneho vyšetrenia na klinike AKH vo Viedni. Medzi 14.00 - 14.30 hod. prekročí štátne hranice. Po prehliadke sa rozhodne o ďalšom postupe liečby. Náklady na vyšetrenie i na prípadnú hospitalizáciu si bude hradiť hlava štátu z vlastných prostriedkov.

Zdravotný stav prezidenta SR

Prezident SR Rudolf Schuster sa po pokojnej noci podrobil ráno kontrolným odberom. Ich výsledky potvrdili postupné zlepšovanie tých parametrov, ktoré ešte stále mierne prekračovali normálne hodnoty. Pacient s dovolením ošetrujúcich lekárov absolvoval krátku prechádzku po areáli Vojenskej nemocnice. Rešpektujúc odporúčanie lekárov prezident republiky nepracoval, obmedzil sa iba na podpísanie prevodného príkazu, prostredníctvom ktorého poukázal na konto obetí povodní v Českej republike 50 tisíc Sk. Splnil tak sdľub, ktorý dal prezidentovi ČR Václavovi Havlovi.
Výsledky vyšetrení Rudolfa Schustera doručil kuriér na kliniky vo Viedni a Innsbrucku. Lekári očakávajú, že porovnanie súčasných hodnôt s hodnotami spred dvoch rokov pomôže k rýchlejšiemu určeniu diagnózy. Lekárske konzílium, ktoré posúdi zdravotný stav prezidenta republiky, sa stretne dnes o 16.00 hod.


26. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

Prezident SR Rudolf Schuster je naďalej hospitalizovaný vo Vojenskej nemocnici v Bratislave. Dopoludnia absolvoval ultrasonografické vyšetrenie, ktoré potvrdilo nález na žlčníkových cestách. Jeho aktuálny zdravotný stav zostáva nezmenený, podrobil sa ďalším spresňujúcim vyšetreniam. Lekári stále nevedia presne určiť čo bolo príčinou jeho horúčky v sobotu podvečer, kvôli ktorej bol znovu prevezený do nemocnice. Výsledky vyšetrení sa vyhodnocujú, no presná analýzy si vyžaduje čas. O zdravotný stav Rudolfa Schustera sa dnes zaujímal aj rakúsky prezident Thomas Klestil. Hlavu štátu ubezpečil, že rakúsky špecialisti sú pripravení kedykoľvek pomôcť.

25. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

Rudolf Schuster bol už okolo polnoci opäť bez teploty a cítil sa dobre. Naobedoval sa a absolvoval aj jedno vyšetrenie. Situácia okolo zdravotného stavu hlavy štátu je neštandardná a lekári sú z nej sami nešťastní. Lekári nevylúčili, že prezidenta SR mohol niekto úmyselne otráviť jedom podaným vo vode. Prezidentov syn Peter Schuster podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. V nemocnici Rudolfa Schustera navštívil aj predseda parlamentu Jozef Migaš a ministri zdravotníctva Roman Kováč a Jozef Stank. Aj napriek zlepšujúcemu sa zdravotnému stavu v pohotovosti ostáva lietadlo ministerstva obrany, ktoré by v prípade potreby transportovalo prezidenta SR Rudolfa Schustera do Rakúska.

24. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

Zdravotný stav prezidenta SR Rudolfa Schustera sa zlepšil. Dnes sa Rudolf Schuster vrátil do svojej bratislavskej rezidencie. Rudolf Schuster sa cíti dobre, neberie antibiotiká a je ľahšiu stravu. Príčina jeho choroby však nie je zatiaľ zistená. Konečné výsledky jeho laboratórnych vyšetrení budú známe najskôr v utorok. Lekári definitívne vylúčili otravu hubami, naďalej však nie je zrejmé, akým spôsobom došlo k intoxikácii organizmu. Vo večerných hodinách sa zdravotný stav Rudolfa Schustera opäť skomplikoval a po vystúpení teploty na 39,3 stupňa Celzia musel byť opäť hospitalizovaný.

23. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

Prezident SR Rudolf Schuster je pod stálou lekárskou kontrolou. Výsledky vyšetrení potvrdili prítomnosť toxickej látky v tele. Rudolf Schuster podstúpil ďalšie lekárske vyšetrenia. Podrobil sa vyšetreniu kožného lekára i neurológa. Ochorenie hlavy štátu je pravdepodobne výsledkom kombinácie úpalu a toxickýxh látok. O zdravotnom prezidenta SR je už informovaný i rakúsky profesor Ernst Bodner, ktorý prezidenta operoval pred dvoma rokmi. Na požiadanie je pripravený okamžite pricestovať.

Prezident Slovenskej republiky podľa čl. 102 ods. 1 písm. f) Ústavy Slovenskej republiky podpísal tieto zákony:

  1. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 57/1998 Z. z. o Železničnej polícii v znení neskorších predpisov,
  2. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 318/1992 Zb. o dani z dedičstva, dani z darovania a dani z prevodu a prechodu nehnuteľností v znení neskorších predpisov,
  3. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Zároveň prezident Slovenskej republiky v zmysle čl. 87 ods. 3 Ústavy Slovenskej republiky nepodpísal tieto zákony:

  1. Zákon z 19. augusta 2002, o sprístupnení dokumentov o činnosti bezpečnostných zložiek štátu 1939 - 1989 a o založení Ústavu pamäte národa a o doplnení niektorých zákonov (zákon o pamäti národa),
  2. Zákon z 19. augusta 2002, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 370/1997 Z. z. o vojenskej službe v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  3. Zákon z 19. augusta 2002, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov a zákon č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov,
  4. Zákon z 19. augusta 2002, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 273/1994 Z. z. o zdravotnom poistení, financovaní zdravotného poistenia, o zriadení Všeobecnej zdravotnej poisťovne a o zriaďovaní rezortných, odvetvových, podnikových a občianskych zdravotných poisťovní v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  5. Zákon z 19. augusta 2002, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 111/1990 Zb. o štátnom podniku v znení neskorších predpisov,
  6. Zákon z 19. augusta 2002, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov,
  7. Zákon z 19. augusta 2002 o obaloch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  8. Zákon z 19. augusta 2002 o platobnom styku a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Národná rada Slovenskej republiky zákony po opätovnom prerokovaní schválila aj napriek tomu, že prezident Slovenskej republiky navrhoval zákon neprijať ako celok (zákony uvedené v bodoch 1, 4 a 6) alebo ich schválila bez akceptovania pripomienok, ktoré prezident Slovenskej republiky navrhoval vo svojich rozhodnutiach, pričom schválené zákony majú závažné právne nedostatky. Novela zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 273/1994 Z. z. má aj negatívny dopad na občanov, najmä na občanov s ťažkým zdravotným postihnutím.

22. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

Prezidenta SR Rudolfa Schustera previezli vo večerných hodinách do Vojenskej nemocnice v Bratislave. Rozhodlo o tom lekárske konzílium s tým, že prezidentovi SR treba urobiť ďalšie vyšetrenia. Predpokladá sa, že zhoršenie stavu u Rudolfa Schustera môže súvisieť s otravou jeho organizmu, pretože laboratórne testy potvrdili prítomnosť toxických látok v organizme. Lekári predbežne vylúčili otravu z húb. O zdravotný stav prezidenta SR sa zaujímali aj prezidenti krajín V 4.

Rudolfovi Schusterovi telefonovali prezidenti ČR, Poľska a Maďarska

Počas summitu V4 v českých Častoloviciach sa s prezidentom SR Rudolfom Schusterom telefonicky spojili prezidenti Českej republiky, Poľska a Maďarska - Václav Havel, Aleksander Kwasniewski a Ferenc Mádl. Osobne sa zaujímali o jeho zdravotný stav a zaželali mu skoré uzdravenie. Zároveň ho informovali o svojich dnešných rokovaniach i o ich osobnej podpore slovenským integračným ambíciám. Rudolf Schuster vyjadril ľútosť, že pre zdravotné problémy nemôže byť s nimi a vyjadril presvedčenie, že ich stretnutie bude ďalším pozitívnym impulzom pre rozvoj visegrádskej spolupráce najmä v súvislosti s približovaním našich krajín k Európskej únii.

Zdravotný stav prezidenta SR sa zlepšuje

Dnes v ranných hodinách posúdilo konzílium lekárov zdravotný stav prezidenta republiky Rudolfa Schustera, ktorý je od včerajšieho popoludnia v domácom liečení. Konštatovali, že hlava štátu sa cíti lepšie, vďaka včerajšej a dnešnej infúznej liečbe horúčkovitý proces ustúpil. Lekári prezidentovi republiky odporučili na dnes i piatok pokoj na lôžku.

21. august 2002

Zdravotný stav prezidenta SR

U prezidenta SR Rudolfa Schustera sa objavili zdravotné problémy. Súvisia pravdepodobne s úpalom, ktorý Rudolf Schuster dostal počas nedeľňajšej návštevy Krakova, kde sa zúčastnil na svätej omši celebrovanej pápežom Jánom Pavlom II. Prezident SR má horúčku a dostáva infúzie. Z tohto dôvodu odriekol i účasť na summite prezidentov krajín V4 v Častlochoviciach v Českej republike.

Prezident SR zrušil program kvôli ochoreniu

Rešpektujúc odporúčanie konzília lekárov prezident SR Rudolf Schuster zrušil svoju účasť na štvrtkovom summite prezidentov V4 v Častoloviciach i svoj program na piatok. Horúčkovitý stav je dôsledkom úpalu, ktorý utrpel počas nedeľňajšej návštevy Krakova. V podvečerných hodinách sa vo svojej bratislavskej rezidencii podrobil infúznej liečbe a je pod stálym lekárskym dozorom. Kancelária prezidenta SR upresní program hlavy štátu na nasledujúce dni v piatok.

List prezidentovi SR od generálneho tajomníka NATO

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie lord George Robertson poslal list prezidentovi SR Rudolfovi Schusterovi. V mene NATO a Euroatlantickej partnerskej rady v ňom vyjadruje svoju solidaritu vláde Slovenskej republiky a všetkým obyvateľom, postihnutým katastrofálnymi záplavami. Ako v liste konštatuje, NATO a jeho partneri sledujú enormné úsilie slovenskej civilnej ochrany a záchranárov pri vysporadúvaní sa s mimoriadne rozsiahlymi záplavami. Zároveň ubezpečuje prezidenta Rudolfa Schustera, že Slovensko môže počítať s pomocou všetkých krajín NATO. "V týchto ťažkých časoch je solidarita ako základný princíp Severoatlantickej aliancie potrebná viac, ako kedykoľvek predtým", konštatuje Robertson. Podľa neho ju Aliancia vyjadruje najmä podporou preventívnych opatrení zameraných na zvládnutie prírodných katastrof postihujúcich obyvateľstvo a ničiacich infraštruktúru.

Prijatie zástupcov podnikateľských združení u prezidenta SR

Prezident SR Rudolf Schuster sa v Prezidentskom paláci stretol so zástupcami podnikateľskej sféry. Asociáciu zamestnávateľských zväzov a združení SR viedol Michal Ľach, prezident AZZZ SR a predstaviteľov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory zastupoval jej predseda Peter Mihók. Cieľom stretnutia bolo informovať hlavu štátu o zjednotení názorov medzi AZZZ SR, SOPK a Združením živnostníkov na dlhodobý hospodársky rozvoj Slovenska, výmena informácií na vypracovanie štátnej doktríny - vízie dlhodobého všestranného rozvoja Slovenska a spolupráca podnikateľských zväzov s Konfederáciou odborových zväzov. Ako povedal Michal Ľach, všetci prítomní požiadali prezidenta SR, aby podporil sociálny dialóg, ktorého existencia a dobré fungovanie je aj jednou z podmienok nášho prijatia do EÚ. Diskutovali aj o otázke minimálnej mzdy, o jej výške chcú predstavitelia zamestnávateľskej asociácie rokovať čo najskôr po zostavení novej vlády s jej predsedom.

20. august 2002

Prezident SR odovzdal štátne vyznamenanie Miklósovi Borosovi

Prezident SR Rudolf Schuster sa dnes rozlúčil s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Maďarskej republiky v SR Miklósom Borosom, ktorý končí svoju diplomatickú misiu na Slovensku. Za osobné zásluhy na všestrannom rozvoji slovensko-maďarských vzťahov udelil prezident Rudolf Schuster odchádzajúcemu veľvyslancovi štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža II. triedy, ktoré mu slávnostne odovzdal. Diplomatická kariéra Miklósa Borosa na Slovensku sa začala v roku 1996 vo funkcii prvého radcu maďarského veľvyslanca. V roku 1999 bol vymenovaný za mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarskej republiky v Slovenskej republike.

19. august 2002

Prezident SR Rudolf Schuster prijal predsedníčku Slovenskej národnej strany Annu Malíkovú

Prezident SR Rudolf Schuster prijal dnes predsedníčku Slovenskej národnej strany Annu Malíkovú na jej vlastnú žiadosť. Témou ich rozhovoru bola príprava Štátnej doktríny. Anna Malíková vyslovila jednoznačnú podporu tomuto projektu a zdôraznila, že za dôležitý považuje fakt, aby prípravu tejto dlhodobej vízie Slovenskej republiky prevzali odborníci z radov Slovenskej akadémie vied a nie politici. Rudolf Schuster poskytol predsedníčke SNS aktuálne informácie o príprave a rozpracovanosti tohto dokumentu. Pripomenul, že o jeho financovaní rokuje aj na stretnutiach s európskymi politikmi a do procesu príprav by rád zapojil aj mimovládne organizácie. Spoločne konštatovali, že pre Slovenskú republiku je vypracovanie a existencia takejto perspektívy nevyhnutnosťou.

Prezident SR prijal predstaviteľov SDĽ, SOP a SDSS

Prezident SR Rudolf Schuster dnes prijal predstaviteľov SDĽ, SOP a SDSS a ich predsedov Pavla Koncoša, Pavla Hamžíka a Petra Barátha na ich vlastnú žiadosť. Hostia informovali hlavu štátu o svojich aktivitách súvisiacich s presadzovaním ratifikácie Európskeho zákonníka sociálneho zabezpečenia ešte pred parlamentnými voľbami. Oboznámili tiež prezidenta Rudolfa Schustera so svojim rozhodnutím venovať jeden milión korún z kampane na pomoc obciam najviac postihnutým povodňami. Predstavitelia SDĽ, SOP a SDSS ocenili iniciatívu prezidenta SR na vytvorenie komisie z odborníkov Slovenskej akadémie vied, Slovenského hydrometeorologického ústavu a vodohospodárov, ktorá by sa mala zamerať na zdokonalenie protipovodňových opatrení i na vytvorenie systému včasného predvídania hrozby záplav.

16. august 2002

Prezident SR Rudolf Schuster v Bardejove - Dlhej lúke odhalil pamätnú tabuľu dramaturgovi a dramatikovi bývalého Československého rozhlasu v Košiciach Karolovi Jančošekovi. Po slávnostnom odhalení tabule navštívil jeho rodný dom a uctil tým pamiatku tohto dlhoročného významného rozhlasového pracovníka. V sprievode primátora Bardejova Borisa Hanuščáka a generálneho riaditeľa Bardejovských kúpeľov Jaroslava Komoru hlava štátu navštívila aj toto liečebné zariadenie.

15. august 2002

Prezident SR opäť na prehliadke zaplavených území

Prezident SR Rudolf Schuster dnes predpoludním opätovne navštívil zaplavenú obec Devín. Z vrtuľníka sa presvedčil, ako sa vyvíja povodňová situácia v tejto najohrozenejšej mestskej časti, aj ako postupuje voda v oblasti Gabčíkova a Čunova. Aktuálne informácie prezidentovi SR poskytli generálny riaditeľ Slovenského vodohospodárskeho podniku Aleš Mazáč a v obci Devín starosta Ján Novotný, s ktorým sa zhodli na potrebe vybudovať v Devíne kompletný protipovodňový ochranný systém. Ráno absolvoval prezident Rudolf Schuster aj prehliadku rozvodneného úseku Dunaja z nábrežia v centre Bratislavy.

14. august 2002

Prezident SR Rudolf Schuster prerušil dovolenku a pricestoval dnes z Košíc do Bratislavy, aby sa osobne presvedčil o povodňovej situácii na Dunaji. Zúčastnil sa na zasadaní krajskej povodňovej komisie v Bratislave a informoval sa o stave prípravných prác pred príchodom povodňovej vlny v Bratislave a obci Devín. V priebehu dňa Rudolf Schuster navštívil obec Devín, zaujímal sa o zabezpečenie prípadnej evakuácie občanov z najviac ohrozených domov a vyžiadal si najaktuálnejšie informácie o situácii na Dunaji. Popoludní prezident SR navštívil aj vodné dielo Gabčíkovo.

Prezident SR Rudolf Schuster poslal prezidentovi Nemeckej spolkovej republiky Johanesovi Rauovi a prezidentovi Rakúskej republiky Thomasovi Klestilovi telegramy v súvislosti s povodňami, ktoré zasiahli ich krajiny. Vyjadril v nich zármutok nad ťažkými škodami, ktoré prírodný živel spôsobil a obyvateľom postihnutých oblastí zaželal veľa síl a odhodlania pri odstraňovaní následkov spôsobených záplavami.

1. august 2002

Rozhodnutia prezidenta SR

Prezident Slovenskej republiky podľa čl. 102 ods. 1 písm. o) Ústavy Slovenskej republiky vrátil Národnej rade Slovenskej republiky na opätovné prerokovanie zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 111/1990 Zb. o štátnom podniku v znení neskorších predpisov.

Prezident SR navštívil povodňou postihnutú obec

Prezident SR Rudolf Schuster navštívil povodňou postihnutú obec Ľubietová v okrese Banská Bystrica. Zaujímal sa o škody, ktoré prírodný živel spôsobil v tejto obci a najviac poškodeným rodinám venoval finančnú čiastku 50 tisíc Sk. V tejto súvislosti hlava štátu pripomenula, že vláda SR venuje malú pozornosť vodohospodárskej oblasti. Podotkol, že Slovensko má dobrých vodohospodárskych odborníkov, ktorí by pri finančnej podpore štátu dokázali realizovať projekty zamerané na zregulovanie tokov. Rudolf Schuster sa vyslovil za to, aby boli na vodohospodárske účely vyčlenené aj prostriedky z rôznych fondov určené na regionálny rozvoj.