Prezident SR Ivan Gašparovič sa zúčastnil na mimoriadnom rokovaní vlády. Na zasadnutí sa prezident SR, predseda parlamentu Pavol Paška a ministri oboznámili s výsledkami rokovania rady ministrov financií Európskej únie v Bruseli.
Ako uviedol premiér „Vláda súhlasí so záchrannou sieťou a považujeme ju za nevyhnutnú. Všetci členovia vlády považujú spoločný postup členských štátov únie v súlade s vnútroštátnym právom za nevyhnutný. Je to spoločný postup, len ten môže pomôcť. Ak by tento mechanizmus nebol prijatý, prinieslo by to útoky na euro a veľkú finančnú nestabilitu.“
Slovensko podľa Roberta Fica nebude dávať na záchranu žiadne financie. "Nebudeme dávať žiadne reálne peniaze, únia to bude zabezpečovať, všetky členské krajiny budú garantmi, v tom je ten principiálny rozdiel. Netreba nič sľubovať, nikto od nás nič nechce, my ale hovoríme, že je to správny postup. My sme garantmi, nie platiteľmi," dodal premiér.
Ministri financií členských štátov Európskej únie sa na schôdzke rady Ecofin v Bruseli 10. mája 2010 dohodli na spôsobe vytvorenia tzv. záchrannej finančnej siete. Má slúžiť ako poistka v prípade, že by sa podobné rozpočtové problémy aké má Grécko, vyskytli aj v iných krajinách Európskej menovej únie a niektorej z nich by hrozil krach.
Do špeciálneho mechanizmu vytvoreného na tento účel budú prispievať Európska komisia, krajiny eurozóny združené v EMÚ a Medzinárodný menový fond. Samotná EK sa má pritom na celkovom balíku podieľať sumou 60 mld. eur, EMÚ 440 mld. eur a MMF prispeje minimálne polovicou sumy zabezpečenej krajinami eurozóny, teda minimálne 220 mld. eur.