Ivan Gašparovič v rozhovore označil spoločné vzťahy s Líbyou za priateľské, ktoré vychádzajú ešte z obdobia bývalého Česko-Slovenska. Po „arabskej jari“ sa snažíme nadviazať na úspešnú spoluprácu v oblasti hospodárstva. „Slovenská republika má záujem o rozšírenie spolupráce po konsolidácii vo vašej krajine, „ povedal Ivan Gašparovič. Hlava štátu sa v rozhovore s líbyjským diplomatom zaujímala aj o súčasný vývoj v Líbyi. „Aj napriek tomu, že cena bola pre líbyjský národ privysoká, bolo to povstanie ľudu proti diktatúre jedného muža, „ konštatoval Abdulhafid Benzeitun. Informoval tiež prezidenta o zriadení dočasnej vlády a príprave nových demokratických parlamentných volieb, vrátane voľby prvého prezidenta Líbye. „Prebiehajú prípravy novej ústavy a verím, že nasleduje obdobie stabilizácie pomerov a pokojného vývoja krajiny, „zdôraznil veľvyslanec.
Ivan Gašparovič v rozhovore prízvukoval záujem slovenských podnikateľov o obnovu Líbye, ako aj snahu o investovanie do líbyjského hospodárstva. V tejto súvislosti však dodal, že na to, aby sa naše firmy etablovali v Líbyi je potrebné posilniť bezpečnosť v krajine. Na to Abdulhafid Benzeitun vyjadril presvedčenie, že do konca tohto roka, teda do uskutočnenia parlamentných volieb a volieb prezidenta by sa mala konsolidovať aj bezpečnostná situácia v Líbyi. Podľa slov diplomata sú slovenskí podnikatelia v Líbyi vítaní, čo dokazuje prítomnosť viacerých firiem, ktoré pôsobia na líbyjskom trhu. Líbyjský veľvyslanec požiadal Ivana Gašparoviča o znovuotvorenie slovenského zastupiteľského úradu v Tripolise, ktorý slovenská strana zatvorila z bezpečnostných dôvodov počas vypuknutia „arabskej jari.“
Ivan Gašparovič zdôraznil, že Slovenská republika svoje veľvyslanectvo v Líbyi nezrušilo, ale iba dočasne zatvorilo z bezpečnostných dôvodov; po ich uplynutí chce zastupiteľský úrad znova otvoriť.