Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Kiska sa v Poprade stretol s novým primátorom

19. december 2014

Primátor Popradu Jozef Švagerko  privítal na pôde mestského úradu prezidenta SR Andreja Kisku. Prvé spoločné stretnutie, na ktorom primátor predstavil hlave štátu aj viceprimátorov Igora Wzoša a Pavla Gašpera sa nieslo v znamení diskusie o budúcnosti mesta. 
"Rozoberali sme víziu. Diskutovali sme o meste a o jeho problémoch. Keďže som rodák a prežil som tu celý život, veľmi rád som sa do tejto diskusie zapojil, ako občan a aj ako prezident," uviedol prezident. 
"Debatovali sme o tom, kde chceme vidieť Poprad o 20 rokov. Sú rôzne idey, napr. fakulta vysokej školy na území mesta, čo s námestím, ako riešiť Dukelské kasárne, ako dostať návštevníkov z Aquacity do centra mesta aj do jednotlivých častí Popradu. Budem rád, keď pán prezident povie, čo robíme zle a čo by bolo lepšie. Myslím, že aj jeho nápady a vízie budeme vedieť dostať do konkrétnej podoby," doplnil popradský primátor.  
Témou rozhovoru bolo aj zriadenie kancelárie prezidenta v Poprade. Andrej Kiska túto možnosť nevylúčil, primátor prisľúbil prezidentovi v prípade potreby pomoc pri hľadaní vhodných priestorov.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]