Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Kiska navštívil Levoču a školu pre zrakovo postihnutých

Prezident Kiska navštívil Levoču a školu pre zrakovo postihnutých

21. november 2014

Prezident SR Andrej Kiska dnes v rámci pracovného výjazdu navštívil mesto Levoča a Spojenú internátnu školu, ktorá vzdeláva deti s rôznymi stupňami zrakového postihnutia. Škola je zameraná na vzdelávanie detí so zrakovým postihnutím už od najmenšieho veku, v špeciálnej základnej škole sa učia aj deti s kombinovaným postihnutím, teda zrakovým i mentálnym. Práca s takýmito deťmi funguje už približne šesť rokov a vyžaduje si individuálny prístup.

„Stretol som sa tu s nesmierne nadšeným personálom a šikovnými deťmi, ktoré chcú získať vzdelanie a začleniť sa do spoločnosti. Pre mňa bolo veľmi dôležité vidieť a počuť o problémoch, ktoré túto školu trápia,“ povedal slovenský prezident.

Prezident sa počas návštevy oboznámil s prácou pedagógov v špeciálnej materskej škole, zastavil sa i v triede pre senzomotorickú integráciu, videl ako učitelia pracujú so žiakmi s kombinovaným zrakovým, telesným a mentálnym postihnutím. Študenti mu zároveň ukázali začiatky výcviku čítania a písania a počas krátkej besedy v aule školy mu mohli klásť i otázky. Zaujímalo ich napríklad, ako prezident trávi bežný deň, či sa mu jeho práca páči, a či už niekedy pomohol nevidiacemu človeku. Deti mu následne po prehliadke školy predviedli i krátky kultúrny program a prezident mohol vidieť aj ukážky praktickej školy.

„Sú to deti, ktoré sa tešia zo života a z každého úspechu, ktorý dosiahnu. Majú svoj hendikep, ale vo svojej podstate sú to veselé a usmiate deti, ktoré chcú v živote niečo dosiahnuť,“ konštatoval prezident.

Okrem Spojenej školy internátnej v Levoči navštívil Andrej Kiska aj Pamiatkový úrad a Oblastný reštaurátorský ateliér. Predpoludním sa stretol s vybranými zástupcami cestovného ruchu, s ktorými diskutoval o podmienkach turizmu v tomto regióne a rozvoji mesta v oblasti turizmu.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]