Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident SR odcestoval na pracovnú návštevu do USA

Prezident SR odcestoval na pracovnú návštevu do USA

23. september 2014

Prezident SR Andrej Kiska dnes odcestoval na pracovnú cestu do Spojených štátov amerických. Hlava štátu sa v New Yorku zúčastní na 69. zasadnutí Valného zhromaždenia Organizácie spojených národov. Prezident na pôde OSN vystúpi s prejavom, stretne sa generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-munom a absolvuje viacero bilaterálnych stretnutí so svojimi partnermi.

Významným rozmerom pracovnej cesty prezidenta SR do USA bude aktívna ekonomicko-investičná propagácia Slovenska, podpora inovačného potenciálu slovenských firiem, hlavne tzv. start-upov, a hľadanie konkrétnych príležitostí spolupráce i prenosu najlepších skúseností medzi SR a USA. Program bude prebiehať v New Yorku, v Bostone a na západnom pobreží USA v San Diegu a v Silicon Valley.

Prezident SR Andrej Kiska v rámci slovenského predsedníctva vo V4 otvorí v New Yorku „Stredoeurópske fórum pre digitálnu ekonomiku“ za účasti partnerov z krajín V4. Podujatie je pripravené v spolupráci s firmou Google. V Bostone bude rokovať so zástupcami akademickej inštitúcie Massachussets Institute of Technology a navštívi výskumné a inovačné pracoviská.

Start-upy, inovácie a informačné technológie budú hlavným program prezidenta SR Andreja Kisku v kalifornskom San Diegu a San Franciscu. Podnetom ku konkrétnej spolupráci SR s USA bude návšteva Slovensko-amerického inovačného centra v San Diegu. V San Franciscu prezident SR vystúpi s prednáškou na pôde Commonwealth Club, navštívi renomovanú Stanfordskú univerzitu. Naplánované sú i stretnutia so zástupcami firiem v svetoznámom Silicon Valley.

Prezident Andrej Kiska počas svojej pracovnej cesty v USA absolvuje taktiež stretnutia so slovenskými krajanmi. Navštívi Festival slovenského dedičstva v Holmdel, v štáte New Jersey, naplánované má viaceré stretnutia so slovenskými odborníkmi, ktorí sa za posledné dve desaťročia v USA úspešne etablovali a majú záujem využiť svoje know-how pre rozvoj SR.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]