Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Andrej Kiska prijal ministerku zdravotníctva SR

Andrej Kiska prijal ministerku zdravotníctva SR

22. október 2014

Prezident SR Andrej Kiska prijal na pracovnom stretnutí v Prezidentskom paláci ministerku zdravotníctva SR Zuzanu Zvolenskú.

Ministerka zdravotníctva prezidenta informovala o stave a prípravách rezortu na vybudovanie novej nemocnice cez PPP projekt v Bratislave.

Ďalšou diskutovanou témou bola príprava DRG systému (spravodlivého systému platieb poisťovní nemocniciam) a jeho vplyv na verejné zdravotníctvo. DRG systém je vo svete považovaný za najobjektívnejší, najtransparentnejší a najspravodlivejší systém financovania nemocníc. Slovensko je jedinou krajinou EÚ, ktorá DRG systém nemá zavedený.

Prezident sa zaujímal aj o problém nedostatku všeobecných lekárov na Slovensku. „Všetci vieme, že populácia starne a my máme málo všeobecných lekárov. Mnohí z nich sú tesne pred alebo už v dôchodkovom veku a je mimoriadne dôležité, aby sa ministerstvo zdravotníctva intenzívne venovalo tejto problematike,“ povedal prezident. 

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]