Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Kiska s ombudsmankou Dubovcovou v Hlohovci

Prezident Kiska s ombudsmankou Dubovcovou v Hlohovci

5. august 2014

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa dnes stretol s verejnou ochrankyňou práv Janou Dubovcovou v reedukačnom centre v Hlohovci. Hlava štátu považovala za dôležité stretnúť sa s ňou priamo na mieste, kde rieši problémy, a nie v bezpečí Prezidentského paláca. „Veci sa trochu pohli dopredu a minister školstva súhlasil so zvýšením finančných limitov na prevádzku centier a na stravu pre deti. Verím, že zodpovední budú postupne aj vďaka práci ombudsmanky riešiť aj ďalšie problémy,“ povedal Andrej Kiska.

Prezident zdôraznil, že Jane Dubovcovej sa podarilo obnoviť dôveru k samotnej existencii inštitútu verejného ochrancu práv a dať mu zmysel. „Prácu ombudsmanky a jej návrhy by sme mali chápať ako dôležité podnety k tomu, aby štát fungoval lepšie a aby mu ľudia mohli viac dôverovať. Želal by som si, aby tomu politici a zodpovedné úrady práve takto rozumeli,“ povedal prezident.

Andrej Kiska s Janou Dubovcovou mali na obed v Hlohovci s chovancami rovnaké množstvo a druh jedla, aké sa tam bežne podávajú.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]