Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Kiska sa stretol s Koalíciou pre deti

Kiska sa stretol s Koalíciou pre deti

20. november 2014

Prezident SR Andrej Kiska sa stretol s Koalíciou pre deti, platformou mimovládnych organizácii, ktorá presadzuje, obhajuje a napĺňa práva detí. Zástupcovia organizácií diskutovali s prezidentom o aktuálnej situácii pri riešení problémov detí, detí v detských domovoch, týraných a zdravotne postihnutých detí.

Prezident Andrej Kiska vysoko ocenil ich prácu. „Veľmi si vážim vašu prácu, vašu snahu o pomoc deťom. Stretávate sa s ťažkými osudmi detí a je našou povinnosťou, nás politikov, urobiť všetko preto, aby sme vytvorili také podmienky, ktoré budú pomáhať vašej práci a nie naopak,“ povedal prezident.

Zástupcovia koalície pre deti prezidenta informovali, že podľa ich výskumu v roku 2013 má 36% detí vo veku 14-15 rokov skúsenosť s nejakou formou násilia. Až 40% žiakov chodí do školy nerado, podľa mnohých škola nezodpovedá potrebám mladých.

Podľa zástupcov mimovládnych organizácií problémom je slabá koordinácia a kooperácia štátnych organizácií pri riešení problematiky detí.

Tento rok je 25. výročie, kedy Slovensko podpísalo Dohovor o právach dieťaťa (OSN).

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]