Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Korešpondencia prezidenta SR | Rok 2014

Prezidentovo posolstvo na Ukrajinu

19. august 2014

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska poslal blahoprajný list ukrajinskej hlave štátu Petrovi Porošenkovi. "Vaša Excelencia,blahoželám Vám i v mene občanov Slovenskej republiky pri príležitosti štátneho sviatku Vašej krajiny - Dňu vyhlásenia nezávislosti.
Situácia vo Vašej ťažko skúšanej krajine sa nás bytostne dotýka, a to nielen z dôvodu spoločných hraníc a všestranných vzťahov, ale najmä z hľadiska našich hlbokých historických, kultúrnych a osobitne medziľudských väzieb. Slovenská republika jednoznačne podporuje nezávislosť, suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny a odsudzuje každý pokus o ich spochybnenie či narušenie. Veľmi nám záleží na obnove stability, na rozvoji demokracie a prosperite Vašej krajiny pre blaho Vašich občanov, regiónu i celej Európy a sme pripravení Vám na tejto ceste naďalej pomáhať.

Pevne verím, že k ďalšiemu rozvoju slovensko-ukrajinských vzťahov napomôže aj približovanie Vašej krajiny k Európskej únii, ktoré bude založené na úsilí celej ukrajinskej spoločnosti o budovanie modernej Ukrajiny. Ubezpečujem Vás o slovenskej podpore ukrajinským európskym ašpiráciám. Želám Vám a občanom Vašej krajiny, aby ste zostali odhodlaní a nepoľavili z úsilia o lepšiu budúcnosť. "
uviedol prezident v liste. 

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]