Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident otvoril v San Diegu centrum pre začínajúce slovenské firmy

Prezident otvoril v San Diegu centrum pre začínajúce slovenské firmy

29. september 2014

Prezident Andrej Kiska pokračuje v pracovnej návšteve Spojených štátov amerických na západnom pobreží USA. V kalifornskom San Diegu otvorila hlava štátu prvý podnikateľský inkubátor mimo slovenského územia - Slovak American Inovation Center. Založila ho slovenská technologická spoločnosť Eset a jeho úlohou je rozšíriť príležitosti pre nové slovenské spoločnosti v Spojených štátoch amerických.

"Na Slovensku máme mnoho talentovaných, šikovných ľudí, niekedy však na začiatku potrebujete pomôcť s priestormi, s ideami. A ak máte niekoho v krajine ako USA, je to skvelé, pretože toto je obrovský trh s obrovskými možnosťami," vyzdvihol význam inkubátora prezident. Centrum bude môcť v začiatkoch podnikania podporovať päť až šesť firiem. Slovenská firma Eset, ktorá pôsobí celosvetovo a svoje americké sídlo má v San Diegu, je podľa prezidenta Andreja Kisku symbolom, že na Slovensku máme talentovaných ľudí aj potenciál pre rozvoj takých odvetví ako sú informačné technológie.

Prezident sa v San Diegu stretol aj s primátorom mesta Kevinom Faulconerom a navštívil výcvikové stredisko amerického námorníctva.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]