Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Kiska prijal nemeckú spolkovú kancelárku Angelu Merkelovú

Prezident Kiska prijal nemeckú spolkovú kancelárku Angelu Merkelovú

20. október 2014

Prezident SR Andrej Kiska prijal kancelárku Spolkovej republiky Nemecko Angelu Merkelovú. Témami rokovania boli aktuálne otázky bezpečnosti, Európskej únie a NATO. Na rokovaní sa hovorilo aj o zmenách, ktoré prezident SR Andrej Kiska urobil v justícii od nástupu do funkcie.

„So spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou sme sa zhodli na tom, že v kľúčových témach musí Európska únia hovoriť jednotným hlasom,“ povedal Andrej Kiska. Prezident spolkovú kancelárku ubezpečil, že Slovensko stojí na strane našich partnerov a podporuje všetky kroky Európskej únie pri podpore a pomoci Ukrajine. Prezident sa zaujímal aj o obsah rozhovorov a výsledky rokovania medzi ukrajinským prezidentom Petrom Porošenom a ruským prezidentom Vladimírom Putinom, na ktorých sa Angela Merkelová v Miláne osobne zúčastnila.

Obaja partneri hovorili aj o ekonomickej spolupráci členských krajín Európskej únie. Zhodli sa na tom, že krajiny musia dodržiavať pravidlá, ktoré si dohodli. Dôležitým faktorom pre ekonomický rast je zvyšovanie konkurencieschopnosti. V zahraničnopolitických otázkach je podľa nich dôležité zachovávať jednotný postup a schopnosť efektívne prijímať spoločné rozhodnutia.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]