Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Andrej Kiska prijal poverovacie listiny od troch veľvyslancov

Andrej Kiska prijal poverovacie listiny od troch veľvyslancov

21. júl 2014

Prezidentovi Slovenskej republiky Andrejovi Kiskovi odovzdali dnes v Prezidentskom paláci poverovacie listiny traja noví veľvyslanci.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Nemeckej spolkovej republiky Thomas Götz reprezentuje krajinu, ktorá je tradične jedným z najdôležitejších ekonomických partnerov Slovenska. Rozhovor ne túto tému rezonoval najmä v súvislosti s nadchádzajúcou oficiálnou návštevou nášho najvyššieho predstaviteľ v Nemecku. Andrej Kiska v rozhovore deklaroval záujem slovenskej strany o priame zahraničné investície a oblasti podnikania s vyššou pridanou hodnotou.

V rozhovore s veľvyslancom Jordánskeho hášimovského kráľovstva Hussamom Al Husseinim hlava štátu zdôraznila dôležitú a stabilizujúcu úlohu Jordánska v regióne Blízkeho východu. Andrej Kiska tlmočil veľvyslancovi tiež záujem Slovenska o väčší rozvoj v oblasti turistického ruchu, najmä v oblasti kúpeľníctva.

Islandská republika vyslala reprezentovať záujmy svojej krajiny mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Audunna Atlasona. Prezident Slovenskej republiky v rozhovore s ním ocenil dobré bilaterálne vzťahy oboch krajín. Tlmočil tiež záujem Slovenska o ich zintenzívnenie a rozšírenie aktivít spoločnej spolupráce. S potešením konštatoval rast záujmu islandských študentov o štúdium na slovenských vysokých školách a deklaroval záujem slovenskej strany o hospodársku spoluprácu s islandskými partnermi.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]