Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Andrej Kiska na oslavách 95. výročia založenia Univerzity Komenského

Prezident Andrej Kiska na oslavách 95. výročia založenia Univerzity Komenského

26. jún 2014

Prezident SR Andrej Kiska sa v Bratislave zúčastnil na oslavách 95. výročia založenia Univerzity Komenského. “Úprimne blahoželám pedagógom, vedcom a všetkým pracovníkom, ktorí sa usilujú, aby ich alma mater prekvitala a aby patrila medzi lídrov vysokoškolského vzdelávania u nás,” povedal prezident SR v príhovore pred slávnostným zhromaždením.

Zdôraznil, že pred 95 rokmi prezieraví verejní činitelia mysleli na to, čo bude nový štát a slovenská spoločnosť potrebovať: novú vzdelanú generáciu. “Pozdvihnúť základňu slovenskej kultúry a duchovného života, rozšíriť málopočetnú vrstvu slovenských vzdelancov, posilniť slovenskú strednú vrstvu, podporiť občiansku spoločnosť, vychovať ľudí, ktorí vstúpia do verejného priestoru a začnú meniť pomery okolo seba – to boli ciele, do ktorých sa títo priekopníci naplno vložili,” povedal prezident SR.

Prezident Andrej Kiska je presvedčený, že jedinečný potenciál, ktorý je vlastný Univerzite Komenského, ale aj viacerým iným vysokým školám a akademickým inštitúciám, by sa mohol väčšmi prejaviť vo verejnom priestore. “Potrebujeme kvalifikovanú verejnú debatu nielen o vzdelávaní. Potrebujeme, aby sa akademické, vedecké a odborné autority stali silným hlasom každej dôležitej verejnej debaty,” dodal.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]