Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Andrej Kiska vystúpil na Economic Ideas Forum

Andrej Kiska vystúpil na Economic Ideas Forum

16. október 2014

Prezident Andrej Kiska sa zúčastnil na medzinárodnom ekonomickom fóre Economic Ideas Forum, ktoré sa tento rok koná v Bratislave a je venované inováciám a reformám. Ako prezident konštatoval vo svojom úvodnom príspevku, podľa jeho názoru inovácie na Slovensku i v celej Európe brzdia, či dokonca priamo zabíjajú legislatívne, administratívne a regionálne bariéry. „Ak chceme dosiahnuť inovatívne hospodárstvo a podnikateľov, nevyhnutne k tomu potrebujeme aj inovatívnu vládu, verejnú politiku a politických lídrov,“ konštatoval.

Podľa Andreja Kisku ak chceme držať krok s hlavnými lídrami svetového biznisu musia byť naše reformy inovatívne a slovo "reformy" treba vrátiť do politického slovníka. „Po 25 rokoch nekonečného procesu transformácie dokážem pochopiť, prečo niektorí ľudia volajú po stabilite a pokojnejších časoch v našom politickom vývoji. Nemôžeme však zamieňať stabilitu za pasivitu a pokojné časy za stagnáciu," zdôraznil prezident.

Podľa hlavy štátu inovácie sú založené na slobode, riskovaní a spolupráci a za inovatívnym podnikaním stojí sloboda riskovať. Inovácie vyžadujú nápady aj skúsenosti, zdôraznil prezident a dodal - „ako politici musíme podporovať užšiu spoluprácu medzi študentmi, výskumníkmi a vynálezcami so zavedenými tradičnými výskumnými centrami a podnikmi. Len tak sa môže začať tvarovať udržateľné a inovatívne podnikanie na Slovensku i v Európe."

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]