Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Andrej Kiska prijal účastníkov programu Teach for Slovakia

Prezident Andrej Kiska prijal účastníkov programu Teach for Slovakia

18. júl 2014

Prezident Andrej Kiska prijal v Prezidentskom paláci účastníkov programu Teach for Slovakia. Je to dvojročný intenzívny program určený najlepším absolventom vysokých škôl. Po absolvovaní intenzívneho vstupného tréningu strávia dva roky ako učitelia na jednej z partnerských škôl v najťažších podmienkach. Prezident Andrej Kiska prevzal nad projektom záštitu.

V príhovore zdôraznila hlava štátu osobnú podporu projektu, ktorý poskytuje deťom z problémového sociálneho prostredia „to najdôležitejšie, čo môžu dostať – vzdelanie.“
Prezident vysoko ocenil motiváciu najschopnejších absolventov, aby sa angažovali v najťažších podmienkach i napriek tomu, že svoju osobnú profesionálnu orientáciu mohli využiť predovšetkým vo svoj prospech a neurobili to. „Spoločne sa musíme snažiť pohnúť veci v našej krajine, pomôcť zmeniť vecí, ktoré nefungujú, pomôcť ľuďom angažovať sa, aby naša spoločnosť neprešľapovala na jednom mieste, „ zdôraznil prezident. V závere svojho vystúpenia vyzdvihol dobrú myšlienku, nadšenie i podporu rezortu školstva.

Zakladateľ a riaditeľ programu Teach for Slovakia Stanislav Boledovič v príhovore apeloval na nevyhnutnosť intenzifikácie vzdelávacích programov detí najmä v sociálne problémových oblastiach. „Dvadsaťsedem percent detí je na Slovensku odsúdených na to, že už dnes nemajú šancu na dôstojný život a budú to mať nie vlastnou vinou v živote ťažké.“ Poďakoval sa hlave štátu za prevzatie záštity nad potrebným projektom ako aj účastníkom projektu za to, že obetovali na dva roky svoj osobných kariérny rast, čas i prostriedky, aby vo vzdelávaní pomohli tým, čo to najviac potrebujú .

Teach for Slovakia ako nezávislá občianska iniciatíva je súčasťou prestížneho medzinárodného programu Teach for All, ktorý úspešne funguje vo viac ako 30 krajinách sveta s jednotnou víziou – zlepšiť kvalitu školstva tak, aby raz každé dieťa získalo kvalitné vzdelanie a malo šancu v živote uspieť. Program sa snaží pritiahnuť najtalentovanejších absolventov univerzít, aby predtým, než naštartujú svoje kariéry, išli najskôr dva roky učiť do škôl v najťažších podmienkach. V dlhodobom horizonte buduje zo svojich absolventov komunitu budúcich lídrov, ktorí zažili fungovanie školstva na vlastnej koži a ako úspešné osobnosti v biznise, médiách či politike sa budú spoločne usilovať o zreformovanie systému vzdelávania na Slovensku.

Na prijatí účastníkov programu Teach for Slovakia v Prezidentskom paláci bol prítomný aj minister školstva Peter Pellegrini.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]