News
   

Year 2014

Home | News | Press Department Archive | Year 2014

Andrej Kiska telefonoval s ukrajinským prezidentom

Andrej Kiska telefonoval s ukrajinským prezidentom

28. október 2014

Prezident SR telefonoval s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom. Andrej Kiska ocenil pokojný priebeh slobodných a dobre zorganizovaných volieb, ktoré sa konali v demokratickom duchu. Slovenský prezident zároveň zablahoželal ukrajinskému partnerovi k volebnému víťazstvu proreformných a proeurópskych síl, čo vytvára dobré predpoklady pre rozvinutie potrebných reforiem na Ukrajine. Ukrajina sa môže spoľahnúť na podporu Slovenska pri realizácii reforiem.

Ukrajinský prezident sa slovenskej strane poďakoval za podporu a konštatoval, že voľby boli dobrým príkladom zdieľania európskych hodnôt ukrajinskými občanmi. Zároveň poďakoval Slovensku za urýchlenú ratifikáciu Asociačnej dohody ako prvej krajiny v regióne V4, ako aj za humanitárnu pomoc a ošetrenie zranených účastníkov Majdanu.

Prezident SR pozval ukrajinského prezidenta na stretnutie s prezidentmi krajín V4. Porošenko uviedol, že si je vedomý významu formátu V4 a možností inšpirácie krajín V4 pre Ukrajinu. Dodal, že pricestuje na Slovensko, ak mu to umožní jeho pracovné vyťaženie.
Back to top
Printer friendly version
© 2005 - 2015 Office of the President of the Slovak Republic.