Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident prijal predstaviteľov podnikateľských organizácií

Prezident prijal predstaviteľov podnikateľských organizácií

16. december 2014

Prezident SR prijal predstaviteľov Podnikateľskej aliancie Slovenska a Združenia podnikateľov Slovenska.

Prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec informoval hlavu štátu o prekážkach pri skvalitňovaní podnikateľských práv a slobôd a podpore podnikania na Slovensku.

Výkonný riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska Róbert Kičina pomenoval najväčšie problémy podnikateľov, medzi ktoré patrí veľké množstvo právnych noriem, nízka vymožiteľnosť práva, korupcia, vysoké odvodové zaťaženie.

Prezident Andrej Kiska sa na stretnutí zaujímal o názory podnikateľských inštitúcií a systémové opatrenia, ktoré môžu byť premietnuté pri rozhodovaní o predkladaných zákonoch.

Podnikateľská aliancia Slovenska je profesijná asociácia združujúca podnikateľov a zamestnávateľov, ktorej hlavným cieľom je skvalitňovanie formálnych a neformálnych pravidiel podnikateľského prostredia v Slovenskej republike v kontexte celospoločenského rozvoja.

Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov SR po Novembri 1989, ktorého cieľom je zabezpečovanie rovnakých podmienok pre súkromný a verejný sektor.

Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]