Aktuality
   

Rok 2014

Úvod | Aktuality | Archív správ tlačového oddelenia | Rok 2014

Prezident Andrej Kiska prijal slovenských europoslancov

Prezident Andrej Kiska prijal slovenských europoslancov

27. október 2014

Prezident SR Andrej Kiska privítal dnes v Prezidentskom paláci skupinu slovenských europoslancov, ktorí zastupujú Slovensko v Európskom parlamente.

Hlava štátu europoslancov informovala, že pri najbližšej vhodnej príležitosti vyvesí pred Prezidentským palácom vlajku Európskej únie.

Prezident sa zaujímal o názor každého europoslanca na nízku volebnú účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu, v kontexte vysokej dôvery občanov k inštitúciám Európskej únie.

Diskutovalo sa aj o prípravách na blížiace sa predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie, ktoré Slovensko prevezme v druhom polroku 2016. Ako predsednícky štát bude Slovensko viesť rokovania o novej európskej legislatíve či aktuálnych politických otázkach. Jeho hlavnou úlohou dovnútra Rady EÚ bude hľadať kompromisy medzi členskými štátmi v európskych politikách. Navonok ich bude Slovensko zastupovať vo vzťahu k ďalším európskym inštitúciám ako Európska komisia či Európsky parlament. Pôjde o historicky prvé slovenské predsedníctvo.

Andrej Kiska počas rokovania vyjadril želanie, aby stretnutia s europoslancami boli pravidelné, čo všetci prítomní poslanci Európskeho parlamentu privítali.
Na začiatok stránky
Verzia pre tlač
© 2005 - 2015 Kancelária prezidenta SR. WebDesign, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET.  [Technické informácie]