Aktivity Silvie Gašparovičovej

Family Cup u pani Gašparovičovej

Úvod | Prvá dáma | Aktivity Silvie Gašparovičovej | Deti a mládež | Family Cup u pani Gašparovičovej

Silvia Gašparovičová na XVI. Konferencii "Dieťa v ohrození"

Dňa 14. decembra 2007 sa pani Silvia Gašparovičová stretla s víťaznými rodinami 2. ročníka športového podujatia Family Cup, ako aj s predstaviteľmi občianskeho združenia Family Cup. Family Cup je séria celoslovenských a celoročných amatérskych športových súťaži rodinných tímov, zostavených z dvoch alebo troch generácií. Inšpirácia prišla z Poľska, kde túto súťaž úspešne rozvíjajú už 12 rokov.

V roku 2007 sa súťažilo v piatich disciplínach - obrovskom slalome, behu na lyžiach, plávaní, tenisových štvorhrách a na horských bicykloch. Absolútnymi víťazmi sa stala rodina Bubelová, ktorá tento rodinný pohár vyhrala aj minulý rok. Najstarším súťažiacim bol 78-ročný pán Poddaný z Liptovského Mikuláša, ktorý súťažil v slalome, a najmladším účastníkom bol 5-týždňový Jakubko z Púchova, ktorý súťažil v plávaní.

Pani Gašparovičová dlhodobo podporuje aktivity vedúce k športovaniu detí a mládeže. Preto od tohto občianskeho združenia dostala čestnú medailu a stala sa členkou Klubu priateľov Family Cupu.